Golf Slice Eliminator SKLZ

Urządzenie posiada solidna podstawę oraz regulowaną wysokość oraz kat nachylenia poprzeczek.

SLICE ELIMINATOR ma  co najmniej kilkanaście zastosowań. Poza kontrola ścieżki swingu, może również  zapobiegać przesuwaniu się na boki podczas zamachu.

 

Jak trenować?

 

Na początku ustaw poprzeczki SLICE ELIMINATOR na maksymalnej wysokości i wolno wykonaj pełny swing ( bez piłki)

Sprawdź czy podczas uderzenia twój kij nie zawadzi gąbki na poprzeczce od zewnętrznej strony. Jeżeli tak będzie staraj się poprowadzić kij tak aby ścieżka zamachu przechodziła od wewnętrznej strony.


Następnie zatrzymaj się w momencie impaktu i zobacz w jakiej pozycji jest główka kija ( powinna być w pozycji square do celu).


Następnie przeprowadzaj kij do przodu tak aby nie uderzyć w gąbkę po lewej stronie ( dla graczy praworęcznych).


Stopniowo przyspieszaj zamach. Każde nieprawidłowe prowadzeni kija (outside-inside) spowoduje uderzeni w gąbkę od zewnętrznej strony.


Jak będziesz już pewnie,że z normalna prędkością morzesz zrobić zamach nie zahaczając o gąbki na poprzeczkach urządzenia zacznij ćwiczyć z piłką.


Zrób to samo co wcześniej zacznij od bardzo wolnego zamachu stopniowo go przyspieszając aż do momentu normalnego wybicia piłki .

Na początku nie przejmuj się lotem piłki. Skup się tylko na prawidłowej ścieżce kija ( inside-square-inside). Stopniowo Twoje ciało przyzwyczai się do prawidłowego zamachu i będziesz mógł bez problemu uderzyć piłkę na normalną odległość  pomimo ustawionego urządzenia.


Z czasem możesz próbować obniżyć wysokość ustawienia tyczek w celu wyeliminowania  zbyt stromego zamachu.

 

 https://www.golfhelp.pl/sklz-golf-slice-eliminator-p-612.html


Sklep golfowy GolfHelp.pl

 

 

Wspierają nas