Zapisz się na:

Rezerwuj termin
Artykuły
Sortowanie
Kliniki Golfowe w Wierzchowiska Golf & CC 7-8 i 9-10 kwietnia 2022 r.
Kliniki Golfowe w Wierzchowiska Golf & CC 7-8 i 9-10 kwietnia 2022 r.

Klinika Golfowa w kwietniu to najlepszy sposób aby rozpocząć sezon w optymalnej formie. Zajęcia prowadzi Trener Maciej Miszczak - certyfikowany specjalista biomechniki swingu golfowego. Gry i treningi będą odbywać się od godz. 9.00 do 18.00. W zajęciach będą również brali udział zawodnicy Olimpijskiego Dziesięcioboju Lubelskiego.

Czy wystarczy zmienić putter aby puttować jak gracz PGA Tour ?
Czy wystarczy zmienić putter aby puttować jak gracz PGA Tour ?

Jeszcze kilka tygodni temu popukał bym się w czoło i powiedział, że jest to absolutnie niemożliwe, gdyż putting na poziomie PGA Tour wymaga długich i systematycznych treningów, a najlepszy nawet putter sam nie gra. Pewnie, że tak. Ale tak jak putter sam nie gra tak zawodnik bez puttera też nie zagra. Czyli do także do tego tanga trzeba dwojga. I aby to tango przyzwoicie wyglądało potrzebne jest dopasowanie putera do gracza. Dlaczego to takie ważne ? A wyobraźcie sobie biegacza przez płotki w za dużych butach, … pobiegnie ? Pewnie, że pobiegnie ale z bieganiem na wysokim poziomie nie wiele będzie miało to wspólnego. Podobnie jest z Twoim putterem. Badanie Maltbyego i Sience and Motion wykazują, że jedną z głównych przyczyn złego puttingu jest zbyt długi putter. Między 80 a 90% graczy ma za długi putter i dodatkowo o niewłaściwej wadze, że o loft i lie nie wspomnę. Jak kolosalną różnice może to stanowić przekonałem się na przykładzie Klienta który odwiedził mnie aby sprawdzić putter i technikę puttowania na Putt Sam Lab.

Dlaczego Twój golf się nie poprawia.
Dlaczego Twój golf się nie poprawia.

Czyli to, czego nie powie Ci żaden trener golfa. No prawie żaden, ja zdecydowałem się to i owo wyśpiewać. Jeśli golf to Twoja prawdziwa pasja, to na pewno wykonałeś gigantyczną pracę na treningach i zainwestowałeś masę pieniędzy w to aby być jak najlepszym zawodnikiem. Tak samo na pewno nie jesteś zadowolony z rezultatów swojego wysiłku. I również na pewno nie masz bladego pojęcia dlaczego to nie działa. Taka sytuacja jest irytująca w najwyższym stopniu. Bo po jakiego diabła masz tracić czas i pieniądze z dala od swoich bliskich, a Twoja gra nie poprawia się ani o jotę ? Uważam to za jeden z ważnych powodów dla, którego liczba golfistów w Polsce nie rośnie. Nikt nie lubi uprawiać sportu, w którym jest kompletnie do niczego.

Golfisto ! Czy wiesz czym grasz ?
Golfisto ! Czy wiesz czym grasz ?

Każdy z nas chciałby wiedzieć w jakim stopniu to sprzęt nas powstrzymuje przed zejściem poniżej 90, 80 czy przed dojściem do HCP 0. Dla początkującego gracza właściwie dopasowany sprzęt....

Golfowa Zima
Golfowa Zima

Golfowa zima Przez kilka miesięcy, pogoda nie sprzyja grze na polu golfowym w naszym kraju. Jednak każdy może nadal rozwijać swoje umiejętności golfowe....

Poprzednia1234
Wspierają nas