Golfowa Zima

Przez kilka miesięcy, pogoda nie sprzyja grze na polu golfowym w naszym kraju.  Jednak każdy może nadal rozwijać swoje umiejętności golfowe.

 

Jakie uderzenia ćwiczyć?


Według statystyk najczęstszym uderzeniem golfowym jest putting. Zawodowi gracze poświęcają najwięcej czasu na trening puttowania w stosunku do innych uderzeń. Dlatego warto z nich brać przykład i ćwiczyć krótkie i średnie putty w domu. Dzięki temu poprawimy nie tylko celność ale tez tempo, rytm puttingu oraz kontakt główki puttera z piłką. Wielu graczy podczas puttowania  powtarza te same błędy. Poznaj je i zacznij już dziś od pierwszych ćwiczeń w domu lub w biurze.

 

Ćwiczenia:


        1. Ćwiczenia na tempo puttowania i proste nadgarstki 

            

golfowa_zima / tempo tray.jpg

SKLZ Tempo Tray to proste urządzenie do ćwiczeń tempa puttowania. W czasie ćwiczenia ustawiamy piłkę na urządzeniu i rozpoczynamy puttowanie. Piłka utrzyma się tylko wtedy jeśli zachowane będzie odpowiednie  tempo a nasze nadgarstki pozostaną proste.


Cechy:


- dwie różne wielkości wgłębienia na piłkę  to dwa różne stopnie trudności
- łatwy do zamontowania na shafcie
- pomaga wytrenować idealne tempo puttowania

 

       2. Ćwiczenia na celność i  tempo

golfowa_zima / CHIP_CLICK.jpg


 

Wiele osób nie może sobie poradzić z podświadoma chęcią podbicia piłki . Dla tych osób idealne urządzenie to CHIP CLICK. Proste urządzenie które kliknięciami sygnalizuje nam popełniany błąd. Chip Click wyrabia dobry nawyk utrzymywania nieruchomych nadgarstków podczas puttowania lub chippowania. Jest bardzo łatwy w użytkowaniu. 

                 
 

 

golfowa_zima / Perfect_Plane_2.jpg

 

SKLZ PERFECT PLANETto praktyczne i niewielkich rozmiarów urządzenie treningowe, które umożliwia naukę równego swingu w przód i w tył. Każdy golfista, korzystający z tego urządzenia, może ćwiczyć praktycznie w każdym miejscu czy to na greenie czy w domu. Jego główna cechy to pomoc w wyrobieniu prawidłowej linii putowania,

 

    

            3.  Ćwiczenia na odpowiedna postawę przy puttowaniu i odpowiednią ścieżkę puttowania

 

Według Phila Michelsona, przy puttowaniu piłka powinna znajdować się  na wysokości lewego oka. Dobrym urządzeniem do kontrolowania swojej postawy jest SKLZ Putting Mirror.

 

golfowa_zima / putting_mirror.jpg

Produkt ma dużą powierzchnię lustra dzięki czemu w odbiciu widoczne są oczy, głowa i ramiona i można kontrolować pozycje oczu nad piłką jak i linię barków. Dodatkowo dzięki lini na putting mirror i możliwości umieszczenia tee na urządzeniu można kontrolować i ćwiczyć długość zamachu.

 

Do wszystkich powyższych ćwiczeń należy mieć odpowiednią matę do puttowania. Dobrym rozwiązaniem jest mata Golfowa firmy Komperdell: Accelerator Putting Trainer,  która  skutecznie ułatwia wykonywanie idealnych i celnych uderzeń. 
Mata posiada specjalne oznaczenia, które pomagają w idealnym zamachu kija (back swing i forward swing).
Oznaczenia odległości (markery) znajdują się w odległości:
90 cm, 150 cm , 210 cm i pomagają w wyrobieniu odpowiedniej siły i kierunku uderzenia.
Dodatkowo mata wyposażona jest w system automatycznego powrotu piłki.

 

Najważniejsze jednak to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Polecam zakup maty i urządzeń treningowych oraz poświęcanie co najmniej 15 min dziennie na trening.


Dzięki powyższym urządzeniom i ćwiczeniom już na wiosnę Wasze putty będą trafiały do celu z co najmniej  95% procentową  skutecznością a to już przedział HCP 11-15. Powodzenia !


Wszystkie  prezentowane produkty dostępne w sklepie golfowym www.golfhelp.pl

Wspierają nas