Jak zostać mistrzem gry w golfa, czyli jak dojść do handicapu 0, Krzysztof Czupryna

Autor: Krzysztof Czupryna

Współautor: Maciej Miszczak  

 

 

Jak_zostac_mistrzem / jak-zostac-mistrzem-gry-w-golfa-4.jpg

Książka Krzysztofa Czupryny to swego rodzaju przewodnik dla umotywowanych golfistów na ich drodze do uzyskania jak najlepszych wyników. Jest  jasną i precyzyjną instrukcją dotarcia do golfowej doskonałości czyli do handicapu 0. Jednak nie jest to tylko książka dla graczy z niskimi handicapami. Nawet gracze z handicapami powyżej 18 wiele skorzystają wykonując proponowane w tej książce ćwiczenia czy treningi. Ich poziom będzie się poprawiał szybciej, a ich technika będzie bardziej adekwatna do techniki Mistrzów. Nabiorą oni ponadto przyzwyczajenia do systematycznej pracy nad wszystkimi swoimi uderzeniami. Autor ze specyficznym dla siebie poczuciem humoru stara się poprowadzić kandydatów do osiągnięcia bardzo wysokiego poziomu sportowego przez wszystkie jej zawiłości, dokonując jednocześnie całkowitego obnażenia wszystkich istniejących w środowisku golfistów mitów i przesądów. 


W pierwszych rozdziałach książki autor dokonuje jasnej analizy celów i drogi jaką należy przebyć, aby osiągnąć główne marzenie: HANDICAP ZERO!  Książka zawiera także bardzo dokładna analizę swingu golfowego, opartego na najnowszych badaniach swingu czołówki światowej. Każdy golfista będzie dokładnie wiedział co i jak ma zrobić aby jego swing był równie skuteczny i prawidłowy technicznie jak czołówki PGA Tour.

Ta książka to nie tylko instrukcja treningowa, która podaje ćwiczenia, ilości powtórzeń, błędy i ich analizy, ale także sposób myślenia i podejścia do tej jakże pięknej gry, jaką jest golf. Wiele treści zawartych w tej książce to pewna forma psychoterapii golfowej. Jak to możliwe?  Autor często pisząc o technicznych lub strategicznych detalach wskazuje również sposób filozoficznej analizy pracy nad nimi, radzenia sobie zarówno z niepowodzeniami, jak sukcesami, które się pojawią w trakcie realizacji naszego wielkiego planu: HANDICAPU ZERO! To bardzo ważne, bo przecież pewnie niewielu z czytających 

tą książkę osiągnie ten, jakże wygórowany cel. Każdy natomiast kto podejmie te starania z pewnością poprawi swoją grę, wyniki i myślenie na polu golfowym.

 

Jak_zostac_mistrzem / jak-zostac-mistrzem-gry-w-golfa-7.jpgOd Autora:


Z moich kilkunastoletnich doświadczeń z golfistami z wielu różnych krajów świata wynika, że dzielą się oni na dwie główne grupy. Pierwsze to tzw. Gracze, golfiści którzy lubią grać, sprawia im to wiele radości i przyjemności, ale…. ich postępy są bardzo wolne i trwają latami. Dojście do pojedynczego handicapu zajmuje im wiele lat, a niektórzy z nich nie osiągają go nigdy. Druga grupa to Golfiści, gdyż jak powiedział kiedyś jeden z najlepszych graczy w historii golfa Ben Hogan „Gdy oglądasz golfa jest to przyjemność, gdy grasz w golfa jest to rekreacja, gdy pracujesz nad nim, to jest właśnie prawdziwy golf.”, a ta druga grupa właśnie nieustannie pracuje nad swoim golfem. Nad swoją techniką swingu, nad skutecznością puttingu, nad spinem w pitchingu itd. Każdy gracz zawodowy jest Golfistą, każdy doskonali się bez końca. Moją książkę adresuje głównie do tej drugiej grupy niezależnie od poziomu gracza. Znajdą w niej narzędzia, metody i sposoby ciągłej pracy nad swoim golfem, nad doskonałością techniczną, a wtedy Gra stanie się jeszcze większą przyjemnością. Za jedną z największych zalet książki uważam bardzo dokładny i precyzyjny opis całego swingu golfowego. Jest on oparty na najnowszych badaniach czołówki graczy PGA Tour. Po raz pierwszy polski golfista może dokładnie zrozumieć co robi Dustin Johnson, Rory McIlroy czy Sergio Garcia i co powinien robić on, aby jego swing zaczął przypominać ich swing.


Krzysztof Czupryna  

 

 

Zapraszamy do składania zamówień na stronie  GolfHelp pod poniższym linkiem

https://www.golfhelp.pl/jak-zostac-mistrzem-gry-w-golfa-czyli-jak-dojsc-do-handicapu-0-krzysztof-czupryna-p-2184.html

Wspierają nas